Intercamp 2019

Skauting je jedno velký dobrodružství. Jezdíme do přírody, do měst – sportovat, i za kulturou. Do všech koutů Česka… Ale co si takhle zajet i do zahraničí? Třeba do Nizozemska?

V příštím roce, přesněji od 7. do 10. června 2019 se uskuteční středoevropské skautské Jamboree, tzv. Intercamp. Je určený pro skauty a skautky z více než 10 zemí Evropy ve věku od 11 do 16 let. Jamboree je velké setkání, během kterého vznikne něco jako obrovský skautský tábor nabitý různými aktivitami, hrami a zážitky ve skautském duchu a to letos na louce poblíž Nizozemské vesnice De Steeg.

Rozhodli jsme se, že bychom příští rok jeli taky. Teda, pokud se Vám bude chtít! Poznáme skauty a skautky z jiných zemí, uvidíme po cestě do Nizozemí kus Evropy a užijeme si 4 dny plné skvělého programu!

No věřím, že i když to zní parádně, rozhodování nebude vůbec jednoduché, takže tady je několik informací, které by Vám mohly pomoci:

  • S Intercampem předběžně počítají i holky z Bílých Kytek, takže pokud u nich máte sestru, můžete se vydat na rodinný výlet!
  • Do Nizozemska bychom se dopravili buď vlakem, nebo autobusem. Pokud by byl dostatečný zájem, nejpohodlnější a zároveň nejlevnější variantou by bylo objednání vlastního autobusu.
  • Cena samotného Intercampu je 25€ na osobu (za program a zázemí). Dopravu a stravu si zařizujeme sami, hrubý odhad celkových výdajů je zatím 3 000 – 4 000 Kč na osobu.
  • V případě potřeby je naše středisko ochotné nabídnout účastníkům dotaci ve výši poloviny celkových nákladů
  • Intercamp začíná 7. 6., ale vyrazíme už 6. 6. (cesta bude dlouhá)!
  • Zvažujeme možnost si výlet protáhnout o 2-3 dny a poznat po cestě kus Německa a Beneluxu, cena by se v takovém případě samozřejmě zvýšila. Záleží, jestli o to bude zájem.
  • Na webu je vyvěšený přihlašovací formulář, prosím vyplňte jej do 15. října, pokud máte o Intercamp zájem. Jde jen o předběžné nezávazné přihlášení, se zájemci se do konce října domluvíme na detailech. Přihlašování začíná v listopadu, proto je potřeba do konce října vše dohodnout!