Nový název oddílu

8. ledna 2019 oslavil zakladatel našeho oddílu, bratr Mirek Klepáč, neuvěřitelné 94. narozeniny. Mirek oddíl založil v roce 1946 a díky obrovskému nasazení a odvaze jeho i dalších vedoucích náš oddíl fungoval ilegálně i v období komunistické totality. Skautské ideály tak přežily desítky let útlaku a my dnes můžeme v jejich duchu vychovávat další generace dětí a mladých lidí.

Mirek se nejen těší na svůj věk obduvihodnému zdraví, ale je v oddíle stále aktivní. Rád nás navštěvuje na oddílových schůzkách i táborech, kde vždy ohromuje skauty všeho věku svým charismatem, moudrostí a osobním vyprávěním plným hrdinství a dobrodružství.

Jako výraz našeho vděku jsme se rozhodli oddíl přejmenovat na 94. brněnský oddíl Mirka Klepáče.

Všechno nejlepší Mirku! Děkujeme a doufáme, že nás čeká ještě mnoho společných chvil.

Boro – vůdce oddílu

Tento záznam byl publikován v Poznámka . Uložit odkaz do záložek.