Stavěčky tábora

Od roku 2011 tábořil náš oddíl a středisko na louce v Kostelní Myslové u Telče. Bohužel se již tento rok chýlí ke konci stavba blízkého penzionu a především lesy kolem naší louky sežral kůrovec. Museli jsem tedy najít tábořiště nové, což se nám povedlo v údolí u obce Kdousov, na soutoku potoka Rakovce a říčky Bihanky.

Příprava nového tábořiště vyžaduje mnoho práce a úsilí. Před prázdninami a začátkem vlastních táborů jsou proto plánovány dvě stavěčky, a to v následujících termínech:

• 15. – 16. 6. 2019 (sobota, neděle)
  • 22. – 23. 6. 2019 (sobota, neděle) na který navazuje roverský tábor.

Obě stavěčky jsou důležité, ale na první bychom chtěli zbudovat zásadní stavby jako kuchyň, most, sklípek a další. Na druhé a v rámci roverského tábora se bude dostavovat započaté a stavět vlastní tábor.

Na stavěčky jsou zváni všichni členové a příznivci střediska: vlčata (pouze v doprovodu rodičů), skauti, roveři, oldskauti, rodiče a přátelé Junáka. Je to tak, že potřeba bude každá pomocná ruka!

1. stavěčka

• odjezd v sobotu v 7 hod z Brna (kdo bude chtít, může jet již v pátek večer)
  • podle počtu lidí proběhne likvidace tábořiště v Myslové, vyklizení skladu v Myslůvce, přesun do Kdousova, vyměření Kdousova a stavění v Kdousově
  • jídlo zajistíme
  • nářadí máme, ale kdo může, vezměte vlastní dlouhé i krátké nářadí, aku nářadí všeho druhu, spojovací materiál atd.
  • zájemci nechť se prosím hlásí na FB události nebo na e-mail jakub.trav@gmail.com + prosím uveďte, co můžete vzít za nářadí a jestli můžete vzít auto.

2. stavěčka

• stejně jako v případě první stavěčky s tím, že informace budou aktualizovány dle výsledků 1. stavěčky
  • do mailu a na FB prosím pište i když se budete moci účastnit pouze jedné stavěčky – uveďte které 🙂

S doplňujícími informacemi jsem k dispozici na mailu nebo telefonu. tel.: 605 285 918 e-mail: jakub.trav@gmail.com Předem všem děkuji za pomoc!

Permoník – Jakub Trávníček