Oddílová výprava za záchranou lesů 27. – 29. 9.

Jednodenní výlety, oddílové i družinové výpravy, tábor – na značnou část roku se nám lesy po celé republice stávají druhým domovem. Asi těžko si dokážeme skautskou činnost představit bez nich. Ty stejné lesy však teď čelí problémům, na které samy nestačí, a my tak máme možnost jim jejich službu alespoň částečně splatit. Na konci září vyrazíme na víkendovou výpravu do Albrechtic v Jeseníkách, kde pomůžeme místním lesníkům v jejich péči o lesy, které bojují s nálety kůrovce a extrémním suchem.

Čeká nás sice těžká dřina, ale užijeme si u ní jistě i spoustu zábavy a nahlédneme do tajemného života lesů naprosto novým způsobem.

Výprava je vhodná pro skauty i vlčata, čeká nás výlet za krásami Jesenické přírody, ale i výhledy na pusté horské stráně, z kterých zamrazí. Tak sbal batoh, obuj pohorky a pojeď s námi zachránit lesy!

Sraz: v pátek 27. 9. ve 14:45 na nádraží Brno-Židenice

Návrat: v neděli 29. 9. ve 14:34 tamtéž

S sebou: dostatečně teplé oblečení, pevnou nepromokavou obuv, pláštěnku, spacák a karimatku, malý batoh na celodenní výlet, svačinu na pátek a buchty na sobotní snídaní, lahev na vodu

Cena: 300,- Kč

Přihlašovací formulář

Těšíme se na Vás!

Za vedení oddílu Boro (777 414 563) a Matěj