Koronavirus Tábor

Odborky a seznam věcí na tábor

Odborky pro skauty

Tak jako loni, i letos budou mít skauti příležitost si začít plnit nebo dokončit některou ze skautských odborek. Pro ty, kteří neví nebo zapomněli, zde je stručný popis:

ODBORKY jsou oproti skautské stezce nástrojem, který vede k rozvoji ve specializovaných dovednostech. Stezka podporuje rozvoj všeobecných skautských znalostí, dovedností a postojů v celku, který mají zvládnout všichni. Cílem odborek je povzbudit a prohloubit zájem skautů a skautek v konkrétní oblasti lidské činnosti dle jejich vlastního výběru. Často se jedná o dovednosti, kterým se věnují i mimo Junáka, jako jsou sport, hra na hudební nástroj, praktické dovednosti, aj. Odborky jsou vodítky k tomu, jak se ve vybrané oblasti zdokonalit nebo se stát „odborníkem“.

Abychom se mohli připravit na různé zájmy a požadavky skautů, vytvořili jsme formulář, o jehož vyplnění skauty prosíme. Nabídku odborek a jejich pracovní listy, stejně jako veškeré informace ohledně odborek najdete na stránce https://odborky.skaut.cz/

Vlčata budou mít možnost splnit některého z vlčků, stejně jako loni.

Seznam věcí na tábor a potvrzení o bezinfekčnosti

V sekci Dokumenty je nahraný aktualizovaný seznam věcí a výbavy na tábor. V důsledku situace okolo nemoci Covid-19 je pro letošní tábor nutné vyplnit nové potvrzení o bezinfekčnosti, které naleznete tamtéž.